ReformerRefomer je dílem Josepha Pilatese, zakladatele metody Pilates, který pracoval v nemocnici s pacienty upoutanými na lůžko během 1. světové války. J. Pilates připevnil k posteli sadu pružin, aby pomohl pacientům posílit ochablé svalstvo.

Refomer vypadá tedy jako rám postele s platformou, která se nazývá vozík. Ten se pohybuje vpřed a vzad na kolečkách v tomto rámu. Vozík je připevněn k jedné užší straně sadou pružin, které umožňují nastavit různé úrovně odporu při tahání či tlačení platformy. 

Na Reformeru je možno provádět nejrůznější cviky podporující rozvoj síly, flexibility a rovnováhy. Zásoba cviků je velmi široká a vybere si z ní jak úplný začátečník, tak i ten nejpokročilejší student pilatesu.

Reformer je výborný pro ty, kteří si chtěji zvýšit svou cvičební zátěž, nebo potřebují pomoci se stabilizací během určitých pohybů. Tento stroj je také velkým přínosem pro fyzioterapii, protože umožňuje správné a bezpečné zaměření pohybu na určité svalové skupiny.

Cvičení na Reformeru poskytuje mnoho výhod. Jednou z nich je eliminace nadměrné zátěže na klouby. Všechny cviky pomáhají vyrovnávat svalové a kosterní disbalance. Reformer nám také umožňuje cvičit v případě mírných zranění. Sportovci si cvičením na něm pomáhají zvyšovat výkonnost v různých sportovních aktivitách. Cvičit mohou i těhotné ženy pod dohledem kvalifikovaného odborníka.

Studio Namaste nabízí soukromé hodiny na Reformeru, kdy klient cvičí pod neustálým dohledem instruktora, který mu sestavuje lekci přímo na “míru”. Ceník je k nahlédnutí zde.

© 2017 Studio Namaste. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates